BESLENME VE DİYET

Özel Alleben Tıp Merkezi Beslenme ve Diyet Bölümü kilo sorunu veya kronik rahatsızlıklar yaşayanlar için günün teknolojilerine uygun ekipmanlarla ve alanında tecrübeli diyetisyenlerle hizmet veriyor.

Beslenme ve Diyet Uzmanları her kişi için en uygun yöntemi belirliyor ve kişinin sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanması için çalışıyor.

BESLENME NEDİR?

Beslenme büyüme yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılmasıdır. Bireyin ailenin ve toplumların birinci amacı, sağlıklı ve üretken olmaktır. Sağlıklı ve üretken olma durumunun etkileyen faktörlerin başında beslenme gelir.

YETERLİ VE DENGELİ BESLENME

Vücudun büyümesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan enerji ve besin öğelerinin her birinin yeterli miktarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılması durumuna yeterli ve dengeli beslenme denir.

Günümüzde beslenme bozukluğuna bağlı olarak birçok hastalık meydana gelmektedir. Hem sağlıklı bir vücut hem de iyi bir görünüş kazanmak için Özel Alleben Tıp Merkezi diyetisyenlerinden kişiye özel beslenme programınızı temin edebilirsiniz.

 

 


Kişiye Özel Beslenme Programları

- Kilo Verme
- Kilo Koruma
- Kilo Alma
- Hastalıklarda Diyet Tedavisi
- Hamile Programları
- Gebeliğe Bağlı Diyabet, Gebelik Sırasında ve Sonrasında Sağlıklı Beslenme
- Çocuk ve Ergen Beslenme Programları
- Sporcu Beslenme Programı